Структуровано розділами «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Екопростір розвитку дитини», «Гра дитини», «Комунікативний розвиток особистості», «Дитина у світі мистецтва».
У розділі «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» відображено зміст роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, що спрямована на збагачення їхнього досвіду різноманітними сенсорними враженнями, формування у дітей вмінь орієнтуватися у сенсорних еталонах, їх видах, ознаках, властивостях, формування інтересу до математики.
Збагачення сенсорного досвіду є базою інтелектуального розвитку дитини, підґрунтям для формування логіко-математичних уявлень, розвитку конструктивних навичок, розширення уявлень про властивості та ознаки предметів.
Розділ «Екопростір розвитку дитини» вміщує підрозділи «Предметний світ: що навколо мене», «Соціальний світ: що поряд зі мною», «Природний світ: дитина у світі природи». У сукупності пропонована інформація підрозділів є основою для формування у дітей цілісної картини світу, соціально-морального виховання, сприяння становлення соціально-моральної компетентності дошкільників, їх ціннісно-емоційного ставлення до довкілля та екологічно-доцільної поведінки в природі. Екопростір розвитку дитини розглядається як гармонійне поєднання взаємозумовлених та тісно пов’язаних компонентів соціального, предметного та природного довкілля.
Підрозділ «Предметний світ: що навколо мене» розкриває зміст роботи з набуття дітьми досвіду практичної діяльності, який ґрунтується на розумінні і сутності прикладного, естетичного й духовного призначення рукотворних предметів як частини матеріальної культури.
Підрозділ «Соціальний світ: хто поряд зі мною» розкриває зміст роботи та передбачає соціалізацію дітей в умовах сучасного швидкозмінюваного суспільства із збереженням екології душі та особистісного потенціалу.
Підрозділ «Природний світ: дитина у світі природи» передбачає емоційне включення дитини в еколого-природничу діяльність та створення умов для сприйняття краси природи, дослідженняй експериментування з її об’єктами і явищами з метою формування моделей і навичок екоцентричної поведінки та заощадження біоресурсів.
У своєму пізнанні дитина рухається від розуміння назв та призначення оточуючих предметів та явищ до розуміння причинно-наслідкових зв’язків у природному та соціальному світі. Результатом взаємодії дитини з предметним, соціальним, природним світом має стати набуття життєвого досвіду, сформоване відповідальне ставлення до життя, що є основою активної громадянської позиції та становлення національної ідентичності.
У розділі «Гра дитини» подано освітні завдання, метою яких є збереження самоцінності дитячої гри та повернення грі дітей пріоритетного статусу в освітньому процесі закладу, формування ігрової компетентності, спрямованої на розвиток взаємодії, партнерства й комунікації дітей через вільне, творче включення в гру. Педагогічний супровід ігрової діяльності розглядається не як порядок використання ігор певного спрямування, а як інструмент формування гнучких навичок: цінностей, віри, незалежного мислення, командної роботи, уміння піклуватися про інших. В даному розділі представлено сучасну тематику всіх видів ігор, яка відображає набутті дітьми знання з розділів: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Екопростір розвитку дитини», «Комунікативний розвиток особистості.
Гра виконує об’єднуючу місію та виступає центром інтеграції різних видів діяльності дитини.
Змістова наповненість розділу «Комунікативний розвиток особистості» передбачає формування навичок спілкування з дотриманням мовленнєвого етикету в різних життєвих ситуаціях, розвиток у дітей дошкільного віку мовленнєвої (фонетичної, лексичної, граматичної та комунікативної (діалогічної, монологічної) компетентностей.
Для дітей раннього віку зміст зазначеного розділу подано за рубриками «Розвиток розуміння мовлення дорослих і дітей», «Розвиток активного мовлення дитини», що зумовлено особливостями мовленнєвого розвитку дітей третього року життя. Для дітей дошкільного віку зміст розділу подано за такими структурними компонентами: «У світі звуків», «У світі слів», «У світі граматики», «Розмовляємо», «Розповідаємо», «Спілкуємося».
Реалізація завдань мовленнєвого розвитку дітей здійснюється в процесі їх щоденного спілкування з вихователями, батьками та однолітками, інтегруючись у різні види діяльності.
У розділі «Дитина у світі мистецтва» представлено зміст художньо-продуктивного, літературного, театрального образотворення, музичної діяльності дітей раннього та дошкільного віку. У ньому сфокусовано увагу на художньо-педагогічному спілкуванні з дітьми за змістом творчості українських і зарубіжних сучасних і класичних художників, а також митців з обмеженими можливостями.
Освітні завдання, зміст підрозділу «Художньо-продуктивне образотворення» реалізується на основі технології образотворення через «малювання – «free painting», «аплікацію – конструктивне образотворення», «ліплення – пластичне образотворення».
У підрозділі «Музика» визначено завдання та зміст педагогічної роботи з слухання музики, співів, музично-ритмічної діяльності, гри на дитячих музичних інструментах, включено репертуар.
Підрозділ «Літературне образотворення» акцентує увагу на опрацюванні художніх текстів і їх рефлексії та передбачає низку форм роботи, спрямованих на формування свідомого читача. включає перелік творів класичної та сучасної дитячої літератури для кожної вікової групи.
У підрозділі «Театральне образотворення» акцент зроблено на розвиток особистісних якостей дітей засобами театрального мистецтва та механізмі формування мистецької рефлексії.
Відповідно до принципу концентричності знання дітей згідно пограми від групи раннього віку до групи старшого дошкільного віку поступово розширюються й ускладнюються.