8 травня – День пам’яті та примирення

Сьогодні в Україні, як і у всій Європі, вшановують усіх борців із нацизмом та жертв війни. А також нагадують, що війна розпочалася в наслідок домовленостей між двома тоталітарнимирежимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. 

У 1939–1945 роках обидва режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та геноцид, в наслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.

Цього року Україна вдруге відзначає День пам’яті та примирення в умовах повномасштабної збройної агресії Росії. Сучасна війна також супроводжується жахливими воєнними злочинами з боку російської армії та політично-військового керівництва рф.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом і переміг його. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять і жертви війни: остарбайтери, діти війни, цивільні, які постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл. Війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це –долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

День пам’яті та примирення символізує не тріумф переможців над переможеними, а застереження – диктатори завжди прагнуть задовольнити імперські амбіції збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами.

Нині, як і в роки Другої світової війни, Україна воює з агресором.

Однак тепер це – путінська росія, яка говорить про «вирішальний внесок у перемогу над нацизмом росіян». Сьогодні саме рф, увібравши в себе всі злочинні практики нацизму й комунізму, зазіхає на нашу територіальну цілісністьі зруйнувала мир у Європі. Згадуючи про Другу світову війну 8 травня, світова спільнота маєусвідомити та пам’ятати: сучасна росія – не переможець над Гітлером та нацизмом, не визволитель Європи, а жорстокий агресор, якийнехтує міжнародним правом, прагне силової ревізії кордонів і прямує до новітнього тоталітаризму.

Друга світова війна закінчилася зусиллями дипломатії, але виграна вона була сміливими воїнами та зброєю. Сьогодні, коли Росія без оголошення війни напала на нашу державу  і здійснює огидну, безчесну, засуджену міжнародною спільнотою незаконну агресію, ми маємо не просто право на загальнонаціональний збройний спротив, але і на підтримку всього світу.Українці зі зброєю в руках захищають свою державу і всю Європу .

Пам’ять про тих, хто загинув у роки Другої світової і російсько-української війни буде жити вічно!